środa, 4 września 2019

#111 "Nieczyste więzy" - K.N. Haner


K.N. Haner przyzwyczaiła już swoich czytelników, że pisane przez nią historie nie są ani łatwe ani bajkowe, a tworzone przez nią postaci często muszą mierzyć się z przeciwnościami jakie stawia przed nimi życie. "Nieczyste więzyto najnowsza propozycja, która swoją premierę ma właśnie dziś. Jeśli cokolwiek zszokowało czy zaskoczyło was w poprzednich książkach autorki to zapewniam was, że ta historia namiesza w waszych głowach jak żadna poprzednia.
        Tytuł – „Nieczyste więzy"
           Autor – K.N. Haner
      Wydawnictwo – Między słowami
           Liczba stron – 336
         Wydanie pierwsze – 2019
        ISBN – 978-83-2405-631-6
Główną bohaterką "Nieczystych więzów" jest dwudziestojednoletnia Claire Johnson, która właśnie rozpoczyna staż w jednej z najlepszych korporacji zajmujących się handlem. Życie w San Francisco ma być dla niej szansą na zdobycie nowych doświadczeń, a przede wszystkim możliwością ucieczki od przeszłości, która w wypadku naszej bohaterki na pewno nie była łatwa. Wychowywana przez dziadków Claire, całe nastoletnie życie zmagała się z piętnem, który zgotował jej los. Matka  Claire jako trzynastolatka została zgwałcona, w efekcie czego na świecie pojawiła się nasza bohaterka. Jej matka umarła przy porodzie, ale najbliższe otoczenie nigdy nie dało zapomnieć naszej bohaterce o tym, jak została poczęta.

Niezliczone wizyty u psychologów oraz psychiatrów na nic się zdały, a sama Claire jeszcze jako nastolatka była buntowniczką i sprawiała spore problemy wychowawcze.

Nowe miasto i staż mają być dla Claire nowym rozdziałem. Okazuję się jednak, że jej dziadkowie opłacili swojej wnuczce kolejną terapię, tym razem u jednego z najlepszych psychiatrów, który ma swoja praktykę właśnie w San Francisco.

Doktor Colin Douglas jest szanowanym w swoim środowisku psychiatrą. To właśnie do niego trafia Claire, której trudno uwierzyć, że tak młody i przystojny mężczyzna, który otworzył drzwi do swojego gabinetu, ma być jej nowym psychiatrą.


"Nieczyste więzy" nie bez kozery noszą taki tytuł, bo to co zawiera ta książka nieczyste zdecydowanie jest. Nieczyste, nieetyczne, a przede wszystkim niemoralne.

Relacja jaka połączy dwójkę naszych bohaterów będzie czymś, czego z całą pewnością nie będzie można nazwać zwykłym romansem. K.N. Haner zdecydowanie posunęła się tutaj o krok dalej, jeśli chodzi o pisane przez nią erotyki i dała swoim czytelnikom mocny i szokujący dark erotyk.

Jeśli lubicie romanse, to w "Nieczystych więzachmusicie się przygotować na coś o wiele bardziej popapranego, bo inaczej wasza psychika wysiądzie i to szybko.

Claire i Colin rozpoczynają relację w której każde, odkrywa przed tym drugim swoją mroczniejszą stronę, a seks staję się grą - grą w której bohaterowie balansują na granicy życia i to dosłownie. A może raczej powinnam powiedzieć, że to główny bohater balansuję na granicy życia głównej bohaterki? Mocne sceny erotyczne, które pojawiają się w książce zawierają elementy bdsm i to w dość szokującym klimacie.

To tak popieprzone, że aż … dobre. Lubię sceny, które wywołuja u mnie tzw. minę "co u licha się tu odwala?" i takie, które mocno mną wstrząsają, a tutaj takowych nie brakuje.

Czasem miałam wrażenie, że Claire to dwie osoby w jednym ciele. Jedna odważna i pewna siebie, a druga słaba, przerażona i niezdecydowana. Ale myślę, że autorce właśnie o to chodziło, bo w końcu zaburzenia psychiczne stanowią istotną część fabuły.

Lubię tą inną, mroczniejszą Haner. Oj lubię.


                      Za możliwość recenzji i egzemplarz książki serdecznie dziękuję 
                                                             Wydawnictwu Między Słowami!

2 komentarze:

  1. Jestem ciekawa tej książki. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Wiele różnych opinii czytałam na temat tej książki. I tak jak w innych recenzjach powtórzę się. Sama muszę ocenić. :)

    OdpowiedzUsuń